Hudba

EDITA RANDOVÁ    Název: EDITA RANDOVÁ
  Západočeský symf. orchestr Mar. Lázně
Agentura TRDLA
Organizace: Centrální Rezervační Kancelář
KONCERT ZRUŠEN BEZ NÁHRADY

Vstupné za zakoupené vstupenky se vrací v místě nákupu bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 30 dnů !!!


Světově uznávaná mezzosopranistka poprvé v samostatném recitálu v jihočeské metropoli. Pod taktovkou dirigenta Martina Peschíka ji doprovodí Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně.

Při soukromém studiu zpěvu se také tato umělkyně učila hru na klavír. Na počátku své umělecké dráhy absolvovala hlasové školení u Milady Musilové, poté pokračovala ve studiu u Ivany Mixové a Marty Boháčové, klavír studovala u Miroslavy Cihlářové. Svou pěveckou kariéru na divadelních prknech zahájila jako členka pražského Hudebního divadla Karlín a na prknech Státní opery Praha.
V současné době věnuje převážně koncertní činnosti. V roce 2000 absolvovala velké koncertní turné po České republice pod názvem "České jaro s Editou Randovou". V roce 2003 byla vyslána českým Ministerstvem zahraničních věcí k propagaci české hudby do Austrálie. V rámci své koncertní činnosti vystupovala na pódiích nejen v zemích Evropské Unie, avšak i například v Austrálii, Číně, Mexiku, Kanadě, Brazílii či USA, kde také mimo jiné zpívala ve slavné newyorské Carnegie Hall.
Mezzosopranistka Edita Randová obdržela v roce 2009 Evropskou cenu Gustava Mahlera za mimořádný přínos v oblasti hudby a v témže roce debutovala jako Maddalena v opeře Rigoletto v Mexiku. V následujícím roce obdržela francouzské ocenění Médaille d´OR Internationale v oblasti klasické hudby. Spolupracuje s českými i zahraničními symfonickými a komorními tělesy. Jsou to mimo jiné: London City Chamber Orchestra, Camerata polifonica Siciliana, Orchestra of Stowe Opera, Lincolnwood Chamber Orchestra, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Hradec Králové, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, Karlovarský symfonický orchestr.
Kritika oceňuje především velký rozsah zahrnující skladby od altového oboru až po dramatický mezzosoprán a podmanivou barvu hlasu, spojenou s širokými výrazovými prostředky, podpořenou dokonalou pěveckou technikou. Vedle operních účinkování disponuje i bohatým koncertním repertoárem zahrnující oratoria, kantáty, mše, písňové cykly či jednotlivé skladby od starých mistrů až po soudobou tvorbu našich i předních světových skladatelů a dokonce celá řada z nich jí své skladby věnovala. Mezi její nejvýznamnější nahrávky patří CD s písněmi Antonína Dvořáka. Pravidelně nahrává pro Český rozhlas písňové cykly. Nahrávky Edity Randové byly vysílány rozhlasovými stanicemi v Itálii, Austrálii, Francii a Argentině.

Program: Antonín Dvořák - Legendy Op. 59 (výběr) Gustav Mahler - Písně o mrtvých dětech (výběr) Manuel de Falla - Sedm populárních španělských písní Georges Bizet - Carmen Suita č. 1

Cena: 1. řada - 11.řada - 610,-Kč 12. řada - 17.řada - 500,-Kč

Datum Čas Akce
Žádné záznamy

Důležitá uporornění

 

NEDOSTUPNOST PORTÁLU CBSYSTEM

Z technických důvodů bude ve středu 23.5.2018 od 21:00 hod. do čtvrtečního rána 24.5.2018 nedostupný portál rezervace vstupenek CBsystem. 

Číst dál...

PHIL RUDD AND HIS BAND - koncert je zrušen, vstupné za zakoupené vstupenky je možné vrátit od 26.5.2018 v místě nákupu do 30 dnů.

<<  květen 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222526
282931   

Aktuality

PAVEL SVOBODA, varhany

Varhanní recitál vítěze mezinárodních varhanních soutěží a sólisty souboru Barocco sempre qiovane Pavla Svobody v rámci Jihočeského komorního festivalu na Hluboké nad Vltavou.

Číst dál...

LUCIE BÍLÁ

V rámci festivalu WINE & FOOD FEST v zámeckém parku Třeboň vystoupí Lucie Bílá se skupinou Petra Maláska. 

Číst dál...

Jihočeské Nové Hrady 2018

3. ročník hudebního festivalu, který se koná pod uměleckým vedením houslového virtuosa Jaroslava Svěceného. 

Číst dál...

TŘEBOŇSKÁ NOCTURNA 2018

Program: W. A . Mozart, A. Rejcha, A. Dvořák

Číst dál...

 © Statutární město České Budějovice

Hudba