EDITA RANDOVÁ    Název: EDITA RANDOVÁ
  Západočeský symf. orchestr Mar. Lázně
Agentura TRDLA
Organizace: Centrální Rezervační Kancelář
KONCERT ZRUŠEN BEZ NÁHRADY

Vstupné za zakoupené vstupenky se vrací v místě nákupu bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 30 dnů !!!


Světově uznávaná mezzosopranistka poprvé v samostatném recitálu v jihočeské metropoli. Pod taktovkou dirigenta Martina Peschíka ji doprovodí Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně.

Při soukromém studiu zpěvu se také tato umělkyně učila hru na klavír. Na počátku své umělecké dráhy absolvovala hlasové školení u Milady Musilové, poté pokračovala ve studiu u Ivany Mixové a Marty Boháčové, klavír studovala u Miroslavy Cihlářové. Svou pěveckou kariéru na divadelních prknech zahájila jako členka pražského Hudebního divadla Karlín a na prknech Státní opery Praha.
V současné době věnuje převážně koncertní činnosti. V roce 2000 absolvovala velké koncertní turné po České republice pod názvem "České jaro s Editou Randovou". V roce 2003 byla vyslána českým Ministerstvem zahraničních věcí k propagaci české hudby do Austrálie. V rámci své koncertní činnosti vystupovala na pódiích nejen v zemích Evropské Unie, avšak i například v Austrálii, Číně, Mexiku, Kanadě, Brazílii či USA, kde také mimo jiné zpívala ve slavné newyorské Carnegie Hall.
Mezzosopranistka Edita Randová obdržela v roce 2009 Evropskou cenu Gustava Mahlera za mimořádný přínos v oblasti hudby a v témže roce debutovala jako Maddalena v opeře Rigoletto v Mexiku. V následujícím roce obdržela francouzské ocenění Médaille d´OR Internationale v oblasti klasické hudby. Spolupracuje s českými i zahraničními symfonickými a komorními tělesy. Jsou to mimo jiné: London City Chamber Orchestra, Camerata polifonica Siciliana, Orchestra of Stowe Opera, Lincolnwood Chamber Orchestra, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Hradec Králové, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, Karlovarský symfonický orchestr.
Kritika oceňuje především velký rozsah zahrnující skladby od altového oboru až po dramatický mezzosoprán a podmanivou barvu hlasu, spojenou s širokými výrazovými prostředky, podpořenou dokonalou pěveckou technikou. Vedle operních účinkování disponuje i bohatým koncertním repertoárem zahrnující oratoria, kantáty, mše, písňové cykly či jednotlivé skladby od starých mistrů až po soudobou tvorbu našich i předních světových skladatelů a dokonce celá řada z nich jí své skladby věnovala. Mezi její nejvýznamnější nahrávky patří CD s písněmi Antonína Dvořáka. Pravidelně nahrává pro Český rozhlas písňové cykly. Nahrávky Edity Randové byly vysílány rozhlasovými stanicemi v Itálii, Austrálii, Francii a Argentině.

Program: Antonín Dvořák - Legendy Op. 59 (výběr) Gustav Mahler - Písně o mrtvých dětech (výběr) Manuel de Falla - Sedm populárních španělských písní Georges Bizet - Carmen Suita č. 1

Cena: 1. řada - 11.řada - 610,-Kč 12. řada - 17.řada - 500,-Kč

Datum Čas Akce
pondělí
14.05.
2018
19:30 EDITA RANDOVÁ
Divadelní sál DK Metropol,
České Budějovice

Důležitá uporornění

 

PHIL RUDD AND HIS BAND - koncert se uskuteční 23.5.2018 od 20:00 hod v KD Vltava !!!

KONCERT EDITY RANDOVÉ ZRUŠEN - VRACÍME VSTUPNÉ !!!

Číst dál...
<<  duben 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23
      

Aktuality

BEATLES REVIVAL

KONCERT

Číst dál...

SPIRITUÁL KVINTET

KONCERT Číst dál...

Lukáš Randák 30

Narozeninový koncert Lukáše Randáka, za doprovodu živé kapely vystoupí řada hostů 

Číst dál...

 © Statutární město České Budějovice

CBsystem - vstupenky online